Новини економіки. 26 грудня. Існує цілком реальна можливість того, що Україна прийматиме рішення у сфері енергетики без узгодження з Енергетичним співтовариством, членом якого є, заявив президент Віктор Янукович.

Україна може вилетіти з європейського газового простору

За словами глави держави, при прийнятті Енергетичним співтовариством окремих рішень позиція України не була врахована, хоча узгодження таких питань зі всіма учасниками спільноти передбачено його статутом.

“Статут Енергетичного співтовариства, там написано, що не можна допускати такі речі без узгодження сторонами-учасниками Енергетичного співтовариства. Але це вже було зроблено, ніхто з нами нічого не погоджував. Зробили і зробили. А нам роблять зауваження, коли ми щось думаємо і плануємо робити так, як це вигідно національним інтересам України“, – сказав Янукович.

На думку президента, у такому випадку українська влада може поводитись аналогічно і діяти виключно в інтересах держави.

Як повідомлялось, у разі виникнення суперечностей між новим Україно-Російським газовим договором та зобов’язаннями України за іншими міжнародними договорами (зокрема, за Договором про Енергетичне співтовариство), переважну силу матимуть положення саме нового газового договору.

Це практично виштовхує Україну з європейського газового простору та ставить хрест на європейській інтеграції країни, переконані експерти.

Джерело Левый берег  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.