Новини світу. 10 грудня. У Москві на Болотній площі завершився мітинг проти фальсифікації виборів. За його підсумками була прийнята резолюція з п’яти пунктів.

Мітинг розійшовся

Зокрема, присутні зажадали скасування підсумків фальсифікованих виборів, відставки голови Центрвиборчкому РФ Володимира Чурова, розслідування всіх фактів порушень і фальсифікацій, і негайного звільнення політв’язнів.

Звучали також вимоги реєстрації опозиційних партій і прийняття демократичного законодавства про партії та вибори. На закінчення резолюції вимагається проведення нових відкритих і чесних виборів.

Організатори мітингу заявляли, що його чисельність склала 80 – 85 тисяч чоловік. При цьому, за даними правоохоронних органів, в акції протесту взяли участь не більше 25 тисяч чоловік, а до кінця заходу чисельність учасників знизилася до 12 тисяч чоловік.

У мітингу взяли участь представники різних опозиційних рухів, як парламентських, так і не представлених в Держдумі. Кілька тисяч людей на чолі з опозиціонерами Борисом Нємцовим, Анастасією Удальцовою і Євгенією Чириковою, приєдналися до присутніх після мітингу на площі Революції.

Перші мітингувальники почали залишати Болотну площу після 16:00, проте на їх місця як і раніше продовжували приходити люди. Багато хто, покидаючи площу, співали державний гімн Росії. В цей час з колонок лунала пісня Віктора Цоя “Перемен!».

До 17:00 до Болотної площі почали стягуватися додаткові сили поліції. Зазначимо, що поліцейське оточення в центральних районах Москви збережеться до пізнього вечора суботи.

Організатори мітингу сподіваються провести нову акцію протесту на Болотяній площі 24 грудня.

Джерело НБН 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.