Новини світу. 27 грудня. Історичні документи, що зберігаються протягом століть в архівах Ватикану, будуть показані на виставці В Капітолійського музею.

Ніколи ще раніше не дозволялося вивозити з архівів стільки секретних документів

Це буде перший і, можливо, останній раз, коли документи покинуть стіни сховища міста-держави.

На виставці демонструватимуться близько сотні безцінних документів, що охоплюють майже тисячолітню історію Святого престолу, від 8 століття нашої ери до наших днів, що включають в себе відомості про багатьох героїв історії, від тамплієрів до Галілея, від Мартіна Лютера до Генріха VIII.

Зокрема, відвідувачі виставки отримають можливість вивчити документи з суду інквізиції, на якому за єресь був засуджений Галілео Галілей, чия теорія про те, що Земля обертається навколо сонця, на початку 17 століття була відкинута каталітичною церквою.

Всі експонати виставки позначені спеціальним штампом «Archivio Segreto Vaticano» («secretum», за словами організаторів, означає «приватний»). Вони зберігаються в приміщеннях Апостольського палацу Ватикану в спеціальних кліматичних умовах.

«Це унікальна подія, – говорить офіційний представник Ватикану отець Федеріко Ломбарді. – Виставка такого масштабу проводитиметься вперше. Ніколи ще раніше не дозволялося вивозити з архівів стільки секретних документів».

Організатори стверджують, що це буде «єдиний шанс в житті вивчити історію з її справжніх джерел».

Виставка під назвою «Люкс в аркані: Демонстрація секретних архівів Ватикану», організована на честь 400-річчя з дня заснування секретних архівів, триватиме з лютого по вересень 2012 року. Експонати будуть виставлені в Капітолійських музеях.

За матеріалами euromag

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.