Новини світу. 8 грудня. Місцезнаходження секретної в’язниці Центрального розвідувального управління (ЦРУ) США в Румунії для утримання особливо небезпечних злочинців встановлено, вона розташована в румунській столиці – Бухаресті.

Секретну в'язницю виявили в Бухаресті

Про це повідомили журналісти німецького суспільно-правового телебачення АРД, яке сьогодні випустить в ефір передачу про цю в’язницю.

Уряд Румунії не один рік приховував інформацію про розташування даного секретного об’єкта, про існування якого давно вже було відомо. За даними німецького телебачення, пенітенціарний заклад знаходиться на півночі румунської столиці в жвавому житловому районі в декількох хвилинах їзди від центру міста.

Офіційно в цій будівлі знаходиться Національне реєстраційне бюро за класифікацією інформації (ORNISS, літери латинські), де зберігаються секретні дані НАТО і Євросоюзу.

Протягом багатьох років американська розвідка використовувала урядову будівлю, де знаходилася ця в’язниця під кодовою назвою “Яскраве світло”, в якості тимчасового ізолятора для “особливо значущих ув’язнених”. Серед найбільш відомих її в’язнів – Халід Шейх Мохаммед, який є передбачуваним організатором терактів 11 вересня 2001 року в США, а також декілька його спільників. У 2006 році Шейх Мохаммед і його подільники були переправлені в американську спецв’язницю Гуантанамо (Куба), де утримуються бойовики “Аль-Каїди”, руху “Талібан”, їх спільники і ті, хто підозрюється в причетності до тероризму.

“Яскраве світло” входила в мережу розташованих за кордоном так званих таємних в’язниць, що знаходяться під контролем ЦРУ. Вони були відомі тим, що за їхніми стінами всі обвинувачені в тероризмі злочинці піддавалися насильницьким методам допиту і тортурам. Крім Румунії, подібні пенітенціарні заклади знаходилися також у Таїланді, Литві та Польщі та деяких інших країнах. Однак до травня 2006 року велика частина цих в’язниць була закрита. А в 2009 році влада США розпорядилися про заборону тортур щодо тих, хто перебуває в руках військових або спецслужб, а також про закриття програми ЦРУ по допиту та утримання злочинців.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.