Новини світу. 4 грудня. У Росії сьогодні почалися вибори депутатів Державної думи шостого скликання.

В Росії сьогодні почалися вибори депутатів Державної думи

Коли в Москві настала північ, відкрилися виборчі дільниці на Камчатці, Чукотці, Магаданської і Сахалінської областях, Камчатському краї, ряді районів Якутії.

За час, що минув з попередніх парламентських виборів, кількість часових поясів в країні скоротилася з одинадцяти до дев’яти. Таким чином, на дві години зменшився і загальний час голосування по найбільшому в світі федеральному округу. Його завершить о 21:00 мск Калінінградська область.

Вперше в новітній історії Росії учасниками виборів стали всі сім зареєстрованих в країні політичних партій. У виборчий бюлетень внесені: “Справедлива Росія”, ЛДПР, “Патріоти Росії”, КПРФ, “Яблуко”, “Єдина Росія” і “Правое дело”. У загальній складності у федеральні партійні списки включено близько трьох тис кандидатів. Таким чином, на кожен з 450 думських мандатів претендує близько семи чоловік.

Вперше нижня палата парламенту обиратиметься на п’ять років: термін її повноважень збільшено на рік. У перший раз поряд з семивідсотковим прохідним порогом буде застосовуватися і так званий “плаваючий бар’єр”. Згідно з внесеними до законодавства змінами, партія, що набрала на вибір п’ять відсотків голосів виборців, отримає один думський мандат. Шестивідсотковий результат дасть його власникові два парламентські місця.

Офіційні результати парламентських виборів повинні бути підведені не пізніше 19 грудня і опубліковані до 24 грудня. Однак, ЦВК традиційно справляється з цією роботою куди оперативніше встановлених термінів. Не виключено, що, як це було чотири роки тому, Держдума шостого скликання зможе приступити до роботи ще до кінця року.

За матервалаит ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.