Новини світу.8 грудня. Начальник бюро спеціальних технічних заходів МВС Росії Олексій Мошков виступив проти анонімності в інтернеті.

інтернет
В Росії введуть фейс-контроль у Інтернеті

Мошков запропонував ввести в кіберпросторі “фейс-контроль”, який допоможе боротися зі злочинністю.

“Зареєструйся під реальним ім’ям, повідом справжню адресу – і спілкуйся, – заявив він. – Якщо ти – чесна, законослухняна людина, навіщо ховатися?”.

На думку Мошкова, соціальні мережі нерідко “несуть в собі потенційну загрозу устоям суспільства”. Начальник бюро уточнив, що через інтернет “екстремістські групи організуються, ведуть агітацію”, а також “координують свої акції”. Як приклад подібних заходів він привів виступу на Манежній площі Москви в грудні 2010 року.

Крім того, Мошков заявив, що анонімність в соціальних мережах сприяє залученню неповнолітніх до проституції, шахрайства, поширенню шкідливих програм і порнографії. При цьому він підкреслив, що “в більшості випадків” поліції вдається знайти злочинців, що діють через інтернет.

До складу бюро спеціальних технічних заходів МВС, яке очолює Мошков, входить управління “К”. Саме воно займається боротьбою зі шкідливими програмами, розповсюдженням порнографії та іншими комп’ютерними злочинами.

8 грудня стало відомо, що Росія і деякі інші держави виступили проти “Декларації про фундаментальні свободи в цифрове століття”, яка розглядалася на сесії міністрів ОБСЄ. Проект документа, який стосується дотримання прав громадян в інтернеті, підтримали більшість з 56 країн-членів ОБСЄ. Глава російського МЗС Сергій Лавров звинуватив організацію в “нав’язуванні подвійних стандартів” і достроково покинув сесію. У результаті декларацію так і не прийняли.

Джерело Лента.ру 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.