Новини світу. 11 грудня. У Придністров’ї сьогодні в 07:00 за місцевим часом (07:00 за київським) почалися вибори президента.

Смирнов готовий залишити свою посаду у разі міжнародного визнання Придністров'я

Як повідомив журналістам глава ЦВК невизнаної республіки Петро Денисенко, до цього часу відкрилися всі 259 виборчих дільниць.

Виборцям належить зробити вибір між шістьма кандидатами, серед яких фаворитами соціологи вважають трьох. Це Ігор Смирнов, який керує невизнаною республікою з моменту її утворення в 1990 році, голова Верховної ради і керівник партії “Оновлення” Анатолій Камінський і колишній спікер парламенту, депутат Євген Шевчук. Конкуренцію їм складуть лідер компартії Олег Хоржан, керівник руху “Прорив” Дмитро Соїн і політолог Андрій Сафонов.

Розпочаті вибори президента – п’яті в 20-річній історії Придністров’я, всі попередні роки на них незмінно перемагав Смирнов. У червні цього року парламент невизнаної республіки обмежив період перебування на посаді президента двома виборчими строками.

Проте Смирнов заявив, що ці поправки не мають зворотної сили і не стосуються його попередніх чотирьох президентських термінів. Також він додав, що готовий залишити свою посаду у випадку міжнародного визнання Придністров’я. Рішення 70-річного політика балотуватися вп’яте викликало неоднозначну реакцію як в самій республіці, так і за її межами.

Президента в Придністров’ї обирають на основі загального виборчого права при таємному голосуванні за мажоритарною системою. Вибори будуть визнані такими, що відбулися, якщо в них візьмуть участь більше половини із 402 тис внесених до списків виборців. Переможцем буде оголошено кандидата, який набрав більше 50 відсотків голосів. Якщо це не вдасться нікому, буде призначений другий тур, який пройде 25 грудня. Термін повноважень президента – 5 років.

Кишинів закликав міжнародне співтовариство засудити вибори в Придністров’ї, в той же час влада Молдови зберігає дипломатичне спокій, не втручаючись у виборчу кампанію. ЦВК Придністров’я планує оголосити попередні підсумки виборів у понеділок, 12 грудня.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.