Новини світу. 28 грудня. Сьогодні в Каїрі поновляться слухання у справі екс-президента Єгипту Хосні Мубарака.

Хосні Мубарака знову судять

Напередодні судового слухання будуть істотно посилені заходи безпеки, зазначають місцеві ЗМІ.

До будівлі суду будуть стягнуті близько 5 тис. співробітників силових структур.

Не менше 20 бронемашин і 30 одиниць іншої військової техніки будуть використані, щоб забезпечити безпечне транспортування Мубарака в будівлю суду.

Слухання у справі колишнього президента Єгипту було призупинено два місяці тому, коли адвокати підсудного подали прохання про заміну судді, якому було доручено розгляд справи.

У суді прийшли до висновку, що у адвокатів Мубарака не було підстав для того, щоб добиватися зміни судді Ахмеда Рефата.

Відносно 83-річного Мубарака, який важко хворий, висуваються звинувачення у придушенні опозиції на початку цього року, внаслідок чого загинули люди, а також в корупції. У разі визнання винним йому загрожує смертна кара.

Мубарак, що правив у Єгипті майже три десятиліття, під тиском масових протестів населення був змушений піти у відставку в лютому 2011 року. Перед судом він постав за звинуваченнями в віддання наказу стріляти по демонстрантах, корупції і зловживанні владою. Разом з Мубараком і його синами Алаа і Гамалем на лаві підсудних опинилися екс-міністр внутрішніх справ Хабіб аль-Адлі і ще шість колишніх поліцейських начальників. Процес проти екс-президента розпочався 3 серпня. Усі звинувачення на свою адресу він відкидає.

Джерело Комсомольская правда 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.