Новини світу. 21 грудня. Розпорядження про негайне винищення 17 тис курей віддала сьогодні санітарна влада Гонконгу на одному з місцевих оптових ринків.

У Гонконгу виявлений випадок "пташиного грипу"

Там виявлений випадок “пташиного грипу”, смертельно небезпечного для людини різновиду цього вірусу.

У зв’язку з виявленням високопатогенного штаму H5N1 посилений контроль за ситуацією і в інших торгових точках, де йде торгівля свійською птицею. Крім того, як превентивний захід адміністрація Гонконгу повністю припинила імпорт курей на три тижні.

Колишній британський анклав має сумну славу батьківщини “пташиного грипу” – цей вірус був виявлений тут серед домашньої птиці ще в 1997 році і став тоді причиною загибелі шести осіб. Відразу за цим пішла операція зі знищення всього поголів’я курей. З 2006 року, через нові спалахи інфекції, домашню птицю взагалі заборонили тримати в приватних господарствах Гонконгу за винятком ряду спеціалізованих ферм.

За останній тиждень в місті були зафіксовані два випадки виявлення вірусу H5N1 серед диких птахів. Це означає, що інфекція, як і раніше присутня у навколишньому середовищі даного регіону. Її переносниками можуть бути перелітні птахи, в тому числі дикі качки та гуси, які у великій кількості прилітають на зимівлю в болотисті заповідні парки Гонконгу.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.