Новини світу. 12 грудня. Одного з керівників баскського терористичного угруповання ЕТА Хосуе Еспарса арештували в понеділок на південному заході Франції в місті Байонна.

ЕТА, баски
У Франції арештували одного з керівників ЕТА

Як повідомили французькі правоохоронні органи, він брав участь у мітингу, присвяченому мирному вирішенню конфлікту в Країні басків (історична територія, розташована в північно-східній частині Іспанії та на південному заході Франції).

Іспанська влада вважає, що Еспарса входив до складу керівництва нелегальної організації “Екін” – політичного крила ЕТА. Ця організація займалася пропагандою сепаратистських ідей серед баскської молоді. 3 грудня “Екін” оголосила про свій розпуск, а наприкінці жовтня ЕТА ухвалила рішення припинити збройну боротьбу за незалежність Країни басків.

Мадрид видав восени цього року два європейські ордери на арешт Еспаса. В Іспанії йому загрожує 14 років в’язниці.

Баскська терористична організація ЕТА створена 31 липня 1959 з метою проведення збройної боротьби за незалежність Країни басків. За роки свого існування ЕТА здійснила десятки терористичних актів, внаслідок яких загинуло понад 850 осіб. В даний час понад 700 терористів з ЕТА відбувають покарання в іспанських в’язницях.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.