Новини світу. 1 грудня. 30 листопада в Чехії у віці 90 років помер художник-аніматор Зденек Мілер, який здобув популярність як творець мультиплікаційного серіалу про Крота (“Krtek”).

Зденек Мілер здобув популярність як творець мультиплікаційного серіалу про Крота

Майбутній художник народився в 1921 році в місті Кладно, на захід від Праги. Він навчався у Празькій школі прикладного мистецтва, а в 1942 році почав працювати художником-аніматором. Усього Мілер створив понад 70 мультфільмів, у приблизно 50 з яких фігурує Кріт.

Перший мультфільм про Крота під назвою “Як кріт роздобув собі штанці” з’явився в 1957 році. Це була єдина серія мультфільму, де використовувалася мова. У всіх наступних епізодах Кріт і інші герої не використовували слів, а висловлювали свої емоції за допомогою звуків. Це було зроблено для того, щоб мультфільми були зрозумілі дітям у різних країнах. Примітно, що для озвучення перших мультфільмів Мілер використовував записи голосів своїх дочок.

Анімаційні фільми про пригоди Крота придбали популярність не тільки в Чехословаччині, а й за її межами, у тому числі в СРСР. Мультфільми з серії “Krtek” були показані в більш ніж 80 країнах.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.