Новини України. 20 грудня. Юлія Тимошенко вважає ганебним закон про вибори, який прийняла нещодавно Верховна Рада, але іншої можливості не було.

Юлія Тимошенко
Тимошенко каже, що у її депутатів не було виходу

За словами екс-прем’єра, система, за яку проголосували і її депутати є поганою, але вона певною мірою запобігає фальсифікаціям під час виборів.

“Виборчий закон, який підписаний, а перед тим розроблений Януковичем для проведення виборів до Верховної Ради України в 2012 році — ганебний, принизливий для Європейської України. Але наша політична команда все-таки вирішила мінімізувати можливості для фальсифікацій, наскільки можливо покращити цей непотріб. Це категорично не консенсус з партією влади. Це спроба мінімізації очевидно негативних наслідків”, – пише у листі Юлія Тимошенко.

“Технічно я не мала змоги вчасно проконсультуватися на цю тему з фракцією, але я розумію їх позицію, бо на виборах до Верховної Ради України в 2012 році нам треба прибирати від влади цю спільну загальнонаціональну біду, і мінімізація фальсифікацій, якої добилася опозиція, може мати вирішальне значення”, – пояснює вона.

Тимошенко відзначає, що її команда дещо втратила репутацію через голосування за цей закон.

“Всім зрозуміло, що закон про вибори до Верховної Ради України був би прийнятий за змішаною системою і з таким несправедливим прохідним бар’єром і без опозиції, але в значно ганебнішому вигляді, зі значно більшими, вірніше абсолютними, можливостями для фальсифікацій. А вбивати надію всієї нації на визволення в 2012 році від окупації не маємо морального права”, – сказала екс-прем’єр.

За словами Юлії Тимошенко, найкращим варіантом для виборів в Україні була б пропорційна система, за відкритими партійними списками, з прохідним бар’єром 2%.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.