Новини політики. 21 грудня. Саміт Україна–ЄС став черговою втраченою стратегічною можливістю для оновлення і європеїзації України, вважає екс-прем’єр Юлія Тимошенко.

Тимошенко вважає винним у всьому Януковича

Про це повідомили в прес-службі ВО “Батьківщина”.

Тимошенко звинуватила у провалі саміту нинішнього президента Віктора Януковича.

“Ми не набули нових друзів в ЄС і збільшили ризик того, що навіть наші сусіди можуть почати відвертатися від України. Адже лише за півтора роки Янукович настільки віддалив вітчизняні стандарти прав людини, правосуддя, свободи слова від європейських, що ця прірва стає майже нездоланною”, – наголосила Тимошенко.

За її словами, з ЄС поступали сигнали щодо зміни ситуації із укладенням угоди про асоціацію, але українське керівництво не дослухалося до них.

“Керівники країн ЄС, світове демократичне співтовариство били на сполох, робили усі можливі кроки назустріч, і я глибоко вдячна за таку їх позицію і намагання допомогти Україні. Але Янукович не зрозумів жодної підказки від європейських країн, не врахував волю власного народу і пожертвував майбутнім країни”, – заявила екс-прем’єр.

Вона також додала, що для неї основним висновком є те, що “влада зрадила власний народ”.

“При такій владі справжньої євроінтергації не буде. При ній можливі лише здача національних інтересів та ризик втрати незалежності де-факто. Ми, українці, маємо зробити висновки з гіркого уроку 19 грудня: від Януковича немає чого чекати добра. Тому європейське майбутнє України у наших з вами руках, дорогі українці, і ми його неодмінно збудуємо. Але вже без Януковича та його найближчого оточення”, – підсумувала Тимошенко.

Нагадаємо, 19 грудня відбувся XV саміт Україна-ЄС, під час якого голова Європейської Ради Герман ван Ромпей заявив, що завершення переговорів про укладення угоди про асоціацію є великим кроком у відносинах України і Євросоюзу.

Очікувалося, що на саміті Україна-ЄС буде парафована Угода про асоціацію, проте потім з української та європейської сторін пішли заяви, що ця процедура технічно не готова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.