Новини України. 24 грудня. Колишній прем’єр-міністр Юлія Тимошенко підписала “дорогий” газовий контракт у січні 2009 року, щоб отримати паузу на рік у газовій війні, та оскаржити згодом у міжнародному суді дану угоду.

Тимошенко хотіла розібратися з Росією

Про це заявив адвокат, колишній представник НАК “Нафтогаз України” у суді у справі Тимошенко Ігор Кость.

За його словами, усім спеціалістам було зрозуміло, що достатньо було лише розпочати процедуру арбітражного врегулювання суперечки щодо ціни на газ в Арбітражному інституті Торгової палати м. Стокгольм.

“Розпочавши ще у 2010 році арбітражне врегулювання ціни газу з “Газпромом”, на сьогодні ми, можливо, мали б іншу (нижчу) ціну, однак у жодному разі не вищу”, – вважає юрист.

На переконання Костя, саме на це розраховувала екс-прем’єр Юлія Тимошенко, говорячи, що контракти від 19 січня 2009-го укладалися на таких умовах лише на рік, аби отримати “передишку” і за той час домовитися про інші, більш вигідні для України і “Нафтогазу”, умови, або врешті розірвати контракти.

Адвокат також додав, що нинішньої ситуації у газовій сфері можна було б легко уникнути, якби українська влада розпочала врегулювання газового питання з Росією у 2010 році, коли стало зрозуміло, що домовитись “полюбовно” з “Газпромом” не виходить і, швидше за все, не вийде.

Оскаржити в Стокгольмському арбітражному суді газові угоди від 2009 року президент Віктор Янукович обіцяв ще влітку. Україна наполягала на тому, що вони були укладені незаконно.

Та вже у жовтні Кабмін передумав вирішувати газову суперечку у міжнародних судах. Міністр енергетики Юрій Бойко мотивував це “стратегічним характером відносин з Росією“.

Джерело Дзеркало тижня 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.