Новини України. 27 грудня. Вчора захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко заявив, що розглядається можливість оскаржити вирок екс-прем’єру з газової справи в інших іноземних судах, крім Євросуду з прав людини.

Розглядається можливість оскаржити вирок Тимошенко з газової справи в інших іноземних судах

Нагадаємо, що у цій справі Тимошенко була засуджена Печерським судом до 7 років позбавлення волі, Апеляційний суд Києва залишив вирок в силі. Сторона Тимошенко при цьому заявляла, що касацію подавати до Вищого спецсуду не буде, бо, мовляв, віри в українське правосуддя у них немає, повідомляє Сегодня.

Раніше, проте, Євросуд прийняв до розгляду скаргу Тимошенко ще до розгляду апеляції (і, зрозуміло, без касації). Зазвичай так не робиться, але експерти пояснили, що в окремих випадках Євросуд так чинить, якщо мова не йде про суть справи (тобто про газові контракти), а оскаржуються незаконний арешт, тортури та інші порушення прав людини.

Власенко нагадав, що українська влада зобов’язана до 22 березня 2012 подати до Євросуду свої аргументи з приводу звинувачень на адресу Тимошенко, а потім захист отримає 4 тижні для формування своїх доводів. Після цього рішення Євросуду можна очікувати в будь-який момент (тобто, виходить, в травні 2012 року і далі. – Авт.).

Експерти-юристи роз’яснили, що оскаржити «газовий» вирок в інших іноземних судах у захисту Тимошенко навряд чи вийде. Головна перешкода – в юридичній практиці діє правило, за яким, якщо справа прийнята до розгляду в одному міжнародному суді, то ніякий інший його одночасно розглядати не буде.

Хоча Власенко не назвав, до яких судів ще планує звернутися захист, експерти розповіли, що є, теоретично, дві такі міжнародні інстанції. Перша – це комітет ООН з прав людини. Юристи сперечаються, суд це чи ні, але процедура там дуже нагадує судову.

Друга можлива інстанція – це суди в деяких штатах США, які дійсно розглядають порушення прав людини, навіть якщо події відбуваються в інших країнах. Але там є умова – або звинувачення, або обвинувачений повинні мати відношення до США. В даному випадку звинувачує держава Україна в особі ГПУ, звинувачується громадянка України, так що на суд в США розраховувати не доводиться.

Що стосується можливої ​​амністії для Тимошенко на початку майбутнього року, про що останнім часом знову заговорили ЗМІ, то експерти однозначно відкидають таку можливість. Головна причина – леді Ю. засуджена за ч.3 ст. 365 КК за тяжкий злочин, за цією статтею амністія не застосовується взагалі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.