Огляд преси. 12 грудня. Підсумки парламентських виборів в Росії несподівані вже тим, що влада взагалі допустила такі результати.

Путіну потрібно звертатути увагу на протести в країні

В повністю контрольованій системі партія “Єдина Росія” перемогла б легко. Проте Володимир Путін вибудував декорацію з номінально демократичних інституцій, і вони вирвалися з-під контролю, пише британська The Guardian.

Електорат висловив відчужене ставлення мас до правлячої еліти. Як це позначиться на результаті президентських виборів? До суботньої акції протесту поліція поставилася не настільки войовничо, а державне телебачення – більш шанобливо, ніж у минулому.

Водночас, автор статті запитує, чи буде Путін й надалі дотримуватися м’якших підходів у співпраці з опозицією, зауважуючи, що перемога прем’єра Росії на президентських виборах весною вже не така гарантована.

Пост’єльцинська епоха в Росії завершилася, стверджує видання. При Путіні завдяки зростанню цін на нафту і газ виникла ілюзія процвітання. Тепер же “Росія стикається з дефіцитом бюджету, як і майже всі інші країни з великою економікою”.

За матеріалами The Guardian

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.