Новини України. 28 грудня. Відхід від профільності вузів – бич системи підготовки кадрів. Міносвіти буде жорстко відновлювати профільність вузів.

Табачнику не подобається непрофільна діяльність вищих навчальних закладів

Непрофільна діяльність вищих навчальних закладів стала воістину раковою пухлиною української вищої освіти. Про це заявив міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник, передає ЛігаБізнесІнформ.

“Аграрні, транспортні, технічні університети – практично всюди в попередні роки отримали ліцензії на підготовку юристів, економістів, менеджерів, психологів, бухгалтерів і так далі. Хоча зрозуміло, що наукові школи, викладачі, профільні кафедри, відповідна база, бібліотеки є тільки в класичних університетах “, – зазначив міністр.

За його словами, в аграрних університетах сьогодні тільки чверть студентів на аграрних спеціальностях.

“У нас в системі Міністерства 252 професійно-технічних навчальних закладів агропромислового профілю, ще 33 – в Міністерстві аграрної політики. Весь цей комплекс має 131 спеціальність підготовки. З 131 професії лише 30 аграрного профілю. Це ж колосальна проблема”, – підкреслив Дмитро Табачник.

Саме тому, за його словами, керівників професійно-технічних навчальних закладів зараз орієнтують на те, що б готувати фахівців для інфраструктури села. Це – і зелений туризм, сервіс, готельне обслуговування, кухарі і так далі.

“Профільність освіти обов’язково повинна відновлюватися. Міністерство веде жорстку політику. Ми намагаємося держзамовлення розподіляти тільки в профільних навчальних закладах і збільшувати замовлення на інженерні спеціальності”, – розповів міністр.

За його словами, другий рік поспіль Міносвіти збільшує державне замовлення на інженерні та технічні спеціальності і скорочує на спеціальності, якими ринок праці перевантажений. У цьому році скорочення держзамовлення на різні економічні спеціальності склало більше 40%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.