Огляд преси. 8 грудня. Протестний настрій населення Росії зростає. У керівництва країни непросте завдання з огляду на те, що незабаром президентські вибори.

Володимир Путін
Путін може виграти, якщо дистанціюється від партії

Про це пише німецька Süddeutsche Zeitung.

Схоже, Росія прокинулася. Протест проти державного апарату зростає. Несподіваним чином критика з’явилася вже й у тих газетах, які досі були ручними. Все менше розуміння зустрічає керована демократія – універсальна концепція, якою Путін користується у поводженні з населенням, пише видання.

Владний тандем Путіна-Медведєва поки ці настрої ігнорує. Але Путіну, якому в березні обиратися в президенти, доведеться почути сигнали опору, відзначає автор.

Російський прем’єр опинився в непростій ситуації: на носі президентські вибори, а йому треба якось відреагувати на гнів вулиць. На думку оглядача, Путін може повернути виступи собі на користь, якщо дистанціюється від партії, яка впала в немилість. Росіянам симпатичний тип “сильного президента”, і в цьому плані ні Зюганов, ні Жириновський, ні Явлінський скласти конкуренції Путіну не можуть.

Поки все це не назвеш російською революцією. Навіть десятитисячні демонстрації можуть потонути в місті, який значно більше Лондона, Парижа і Берліна, вважає автор.

“В куди меншої за розмірами Грузії навіть 200 тис. людей не змогли домогтися зміщення президента. Так що Росія стоїть не стільки на порозі падіння режиму, скільки на початку тривалого періоду змін. Повернення губернаторських виборів, відхід держави з телевізійної сфери, допуск в парламент незручних партій – список претензій довгий”, – пише видання.

Росії не потрібна керована демократія, а потрібна справжня. Правда, ознак розсудливості влади не проглядається. Сам президент Дмитро Медведєв заявив, що в парламенті для прийняття чітких рішень повинна головувати одна партія. Народ же хоче бачити там чесну партію. ​​Російському тандему доведеться переосмислити свою позицію, відзначає автор.

За матеріалами Süddeutsche Zeitung

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.