Новини технологій. 24 грудня. Дослідники з Японського науково-технологічного агентства, університетів Токіо і Кейо розробили девайс, який легко і просто перетворює будь-яку плюшеву іграшку в м’якого робота.

Медведики запам'ятовують рухи

Система під назвою PINOKY являє собою браслет, що надягається на кінцівку, вухо або хвіст іграшки. І ці частини тіла пристрій приводить в рух, підкоряючись сигналам з пульта ДУ.

Втім, якби PINOKY, задіюючи електромотори, просто рухало частинами іграшки, воно б не заслуговувало уваги. Але тут є мікроконтроллер і фотосенсори, за рахунок яких прилад можна легко запрограмувати, і, наприклад, ведмедик запам’ятає і сам повторить рухи, які людина здійснювала його лапою.

Крім того, завдяки PINOKY іграшки починають слухатися голосових команд і дивакуватих наказів, які віддаються, наприклад, шляхом трясіння пульта.
Японці вважають, що PINOKY в майбутньому стане в нагоді не тільки для розваги дітей. У дорослих такого роду пристрої можуть стати новою формою спілкування у додачу до голосового і відеозв’язку.

«Іграшки або якісь інші об’єкти, що знаходяться далеко один від одного, можуть бути синхронізовані, щоб ті, хто зідзвонюється, не лише спілкувалися голосом, а й висловлювали свої думки і почуття за допомогою рухів», – пояснюють розробники.

Зауважимо, що цю ідею інші японські дослідники висували і раніше, тільки в тому варіанті плюшевих ведмедів доводилося перетворювати в складних, повноцінних роботів.

ВІДЕО

Джерело Мембрана 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.