Новини технологій. 28 грудня. Поки одні вчені вдосконалюють техніку для розпізнавання осіб, інші займаються встановленням особи по сідницях і добилися вражаючих успіхів.

Крісло, яке розпізнає власника по сідницях

Схоже, недалекий день, коли автомобільні сидіння впізнаватимуть водія по «відбитку» частини тулуба нижче спини.

Японські інженери з передового інституту Промтехнологія (AIIT) представили прототип протиугінної системи, яка впізнає людину по сідницях з 98-відсотковою точністю.

Персональний ідентифікатор представляє собою масив з 360 датчиків тиску, який працює за шкалою від 0 до 256. У результаті на комп’ютер передається повна картина розподілу тиску на сидіння, включаючи дані про точки контакту і площах його плям.
Таким чином вибудовується тривимірний «профіль користувача», за яким система надалі впізнає людину і дозволяє їй запустити двигун (як варіант – активує набір індивідуальних налаштувань крісла, керма, дзеркал і так далі).

«Система аналізує криві, провали, гребені, інші нерівності, і автомобіль не поїде, якщо це не ваша дупа, – іронізує журнал Wired. – Щоправда, не зрозуміло, як система буде реагувати на різні брюки, гаманець в задній кишені або ж накопичений на зиму зайвий жирок».
Японські дослідники тим часом звертають увагу на переваги їх «сідничного ідентифікатора» у порівнянні з традиційними біометричними технологіями. Мовляв, звичайні сканери та зчитувачі викликають стрес, датчики таких систем можуть давати збої через бруд чи темряву.

Крім того, інженери помічають, що нова система може застосовуватися не тільки в автомобілях, але і в офісах, щоб комп’ютери впізнавали своїх власників.

Автори сподіваються на інтерес з боку автовиробників.

Джерело Мембрана 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.