Новини політики. 17 грудня. В Україні кримінальні справи проти урядовців політично вмотивовані, а політики часто висловлюють неповагу до суду.

Мікаел Люнгбо, експерт Данського Гельсінського комітету з прав людини

Таку думку висловив Мікаел Люнгбо, експерт Данського Гельсінського комітету з прав людини.

Протягом року він проводив правовий моніторинг справ проти політиків в Україні. Зокрема це справи проти екс-прем’єра Юлії Тиомшенко, екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, колишнього заступника міністра юстиції Євгена Корнійчука та колишнього т.в.о. міністра оборони Валерія Іващенка.

Люнгбо каже, що порушенням прав людини в Україні можна вважати вже хоча б те, що обвинувачені під час судових засідань сидять у клітках. Крім того, правозахисник каже, що був дуже здивований кількістю порушень прав людини в досліджених судових справах проти урядовців.

На його думку, однією з головних проблем є причини порушення справ проти цих політиків. Причинами, на його думку, могли стати неповага до закону або ж боротьба із корупцією. “Чи, все ж таки, політичний мотив із наміром залякати політиків від опозиції і зупинити їхню діяльність”, – стверджує Люнгбо

Він заявив, що дослідивши ситуацію в Україні, взагалі не може уявити, аби подібні справи порушувалися в інших країнах, “принаймні, у країнах із правовою традицією”.

Крім того, Люнгбо вважає, що політичні домовленості неможливо розцінювати як кримінальну дію: “Іноді політики роблять хороші договори, іноді погані і це компенсується чимось іншим. На те вони й політики”.

Серед інших зауважень експерта пролунало ще й упередження до досвідченості суддів, бо для подібних резонансних справ судова гілка влади мала б обирати найкращих та найдосвідченіших суддів. “Я бачу, що одні й ті самі судді в усіх справах. І потім я подивився, що вони дуже молоді, їм усього за 30. І вони неправильно були призначені суддями”, – заявив Люнгбо і додав, що “результати справи, яку веде такий суддя, не можна вважати незалежним судженням, якого очікують від хорошого судді”.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.