Новини здоров’я. 7 грудня. Хоча в Данії порівняно небагато сонця, країна зайняла сумне перше місце за кількістю випадків меланоми (раку шкіри).

Солярій викликає рак шкіри

Такі опубліковані дані Всесвітньої організації охорони здоров’я за 2008 рік.

Небезпечне онкологічне захворювання набуло поширення серед всіх вікових категорій, проте особливо до нього схильні молоді датчанки у віці 15-39 років.

Згідно зі статистикою ВООЗ, щорічно на рак шкіри захворюють понад 1800 датчанок. Близько 200 з них – молоді жінки, які не досягли 39 років, і їх число зростає з кожним роком.

“Однак більшості цих випадків можна уникнути, якщо остерігатися сонячних променів і відмовитися від соляріїв, – стверджує Аня Філіп з данського Товариства з боротьби з онкологічними захворюваннями.

У Данії зареєстровано 24 випадки меланоми на 100 тис жителів. В Австралії, яка знаходиться в списку на другому місці, цей показник становить 21, а у Швеції та Німеччині – по 11.

“Ці цифри дивують, якщо врахувати, що в Данії набагато менше сонячних днів, ніж в Австралії“, – зізнається Аня Філіп.

Данські лікарі одностайні в думці, що особливу небезпеку становлять популярні серед северянок солярії, які ВООЗ офіційно оголосила “канцерогенними” закладами.
Це означає, що максимальному ризику захворювання піддаються дівчата віком 18-24 років, оскільки вони відвідують салони для штучної засмаги втричі частіше, ніж інші вікові категорії датчанок.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.