Новини України. 19 грудня. Согодні Православна Церква відзначає День святителя Миколая Чудотворця.

Миколай Чудотворець - один із найшанованіших святих

Святитель Миколай вважається покровителем мандрівників та мореплавців. І є одним з найбільш шанованих святих у православному світі.

Святитель Миколай, який жив у III-IV століттях, прославився як великий угодник Божий, тому в народі його зазвичай називають Миколою Угодником.

Святитель Миколай вважався «усіх заступником, усіх скорботних утішником, усіх сущих в бідах притулком, благочестя стовпом, вірних поборником». Християни вірять, що і сьогодні він робить безліч чудес на допомогу тим, що моляться йому.

Здійснюючи паломництво в Єрусалим, Миколай Чудотворець на прохання зневірених подорожніх молитвою заспокоїв розбурхане море. Утримавши меч ката, святий Миколай врятував від смерті трьох чоловіків, невинно засуджених корисливим градоначальником.

Зверталися до нього не тільки віруючі, але і язичники, і святитель відгукувався своєю незмінною допомогою всім, хто шукав її.

За своє земне життя він зробив так багато добрих справ на славу Божу, що їх не перерахувати, але серед них є одне, яке належить до чеснот і до того, що було підставою їх вчинення, що рухало святителя на подвиг, – його віра, дивовижна, сильна, ревна.

Святитель Миколай помер у середині IV століття в глибокій старості. За церковним переказом, мощі святого збереглися нетлінними і виділяли чудове миро, від якого зцілилося безліч людей. У 1087 році мощі Миколая Угодника були перенесені до італійського міста Бар (Барі), де знаходяться і понині.

За матеріалами НБН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.