Новини здоров’я. 1 грудня. У День боротьби зі СНІДом, який припадає на 1 грудня, ООН та Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) опублікували нові відомості про досягнення в боротьбі з цією епідемією.

Боротьба зі СНІДом не є популярною темою, але про неї треба розповідати

За даними організацій, за останні десять років щорічна захворюваність ВІЛ знизилася лише в 33 країнах.

При цьому 22 з них знаходяться в Африці на південь від Сахари – регіоні, найбільше порушеному епідемією СНІДу. У 2010 році загальна кількість ВІЛ-інфікованих людей досягла 34 мільйона. При цьому 2 млн 700 тис заразилися цією інфекцією протягом року. З них близько 390 тисяч – діти. Це на 15 відсотків менше, ніж у 2001 році і на 21 відсотків нижче, ніж у 1997 році, на який припав пік епідемії ВІЛ-інфекції.

Найбільше уражених ВІЛ-інфекцією серед молодих людей від 25 до 35 років. Якщо чоловіки найчастіше заражаються через брудний шприц, то жінки при статевому контакті.

“Боротьба зі СНІДом не є популярною темою, але про неї треба розповідати”, – зазначила віце-президент Американського фонду досліджень СНІДу Ровена Джонстон. За її словами, щороку понад 50 тисяч американців заражаються вірусом.

Усього в США близько 1 мільйона 200 тисяч ВІЛ-інфікованих, з них близько 25 відсотків навіть не підозрюють про це. На жаль, зазначив віце-президент Національної комісії афроамериканців по боротьбі зі СНІДом Філіп Хілтон, СНІДу ЗМІ приділяють недостатньо уваги.

“В даний час ЗМІ найбільше уваги приділяють проблемам боротьби з міжнародним тероризмом, бідністю, економічною кризою і неохоче беруться висвітлювати тему СНІДу, яка нікуди не зникла і як і раніше стоїть дуже гостро”, – зауважив він.

Лікування одного ВІЛ-інфікованого в США щорічно обходиться приблизно в 15 тисяч доларів. При цьому більше 8 тисяч американців навіть змушені стояти в черзі за отриманням необхідних ліків.

Пройшло 30 років після оголошення про перший випадок зараження ВІЛ/СНІДом і 15 років після появи медичного лікування, яке здатне продовжити життя інфікованого ВІЛ, проте експерти заявляють про продовження розповсюдження інфекції.

За матеріалами Вести.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.