Новини технологій. 2 грудня. 25-річний американський програміст Тревор Екхарт (Trevor Eckhart) виявив приховану програму Carrier IQ в пам’яті багатьох моделей смартфонів, що збирає детальну інформацію про апарат і дії, виконувані в ньому.

Nokia, Blackberry та Android стежать за діями користувачів

Попередній аналіз дозволяє говорити про те, що Carrier IQ веде вкрай детальні “логи”: записуються пошукові запити, вміст текстових повідомлень, координати GPS, телефонні номери, введення з клавіатури тощо. При цьому, як стверджується, утиліта тісно інтегрована з програмним забезпеченням комунікаторів і відключити її неможливо.

Шпигунський додаток “вшит” в мільйони стільникових апаратів. Воно є в різних моделях смартфонів Nokia, RIM (Blackberry), а також в смартфонах на базі операційної системи Android.

Розробники Carrier IQ, втім, звинувачення у стеженні категорично заперечують. Якщо вірити їхнім заявам, утиліта призначена для загального аналізу швидкодії стільникових апаратів і виявлення причин можливих проблем – наприклад, надмірної витрати енергії акумуляторів або несподіваних обривів зв’язку. Carrier IQ, як стверджується, інсталюється виробниками смартфонів або мобільними операторами для більш ефективного усунення неполадок.

Однак пояснення творців Carrier IQ виглядають не надто переконливими. Американський сенатор Ал Франкен (Al Franken) у відкритому листі вимагає розробників прояснити ситуацію.

“Якщо Carrier IQ без відома користувача збирає інформацію так, як про це говорить дослідник Тревор Екхарт, це може бути порушенням федерального законодавства”, – пише Франкен.

У творців шпигунської утиліти є час до 14 грудня, щоб відповісти на всі поставлені запитання щодо функціонування Carrier IQ.

ВІДЕО

За матеріалами compulenta

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.