Новини світу. 23 грудня. Президент Франції Ніколя Саркозі у п’ятницю, 23 грудня, після жорсткої реакції турецької сторони на намір французів ввести відповідальність за заперечення геноциду вірмен закликав Туреччину до взаємної поваги.

Саркозі не любить повчань

“Я поважаю погляди наших друзів у Туреччині – це велика країна, велика цивілізація – але і вони повинні поважати наші погляди. Франція не вчить інших, як їм чинити, і не бажає чути повчань у свою адресу”, – заявив Саркозі.

У п’ятницю прем’єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган у відповідь на схвалення французькими депутатами ініціативи по “криміналізації” заперечення геноциду вірмен звинуватив французів у геноциді алжирців у 1940-1950-х роках. На думку Ердогана, жорстоке придушення французькою владою борців за незалежність Алжиру було справжнісіньким геноцидом.

Незабаром після повідомлень про рішення депутатів нижньої палати французького парламенту Ердоган відкликав турецького посла з Парижа на консультації до Анкари. Крім того, Туреччина має намір призупинити виконання спільного з Францією  економічного проекту, політичного і військового характеру.

На думку Ердогана, прагнення французів ввести кримінальну відповідальність за заперечення геноциду вірмен засновано лише на політичних амбіціях Ніколя Саркозі і його партії “Союз за народний рух” (UMP), що стала ініціатором законопроекту. Таким чином, вважає турецький прем’єр, Саркозі розраховує отримати голоси близько 500 тисяч етнічних вірмен, які проживають у Франції на майбутніх в 2012 році президентських і парламентських виборах.

Міністр закордонних справ Франції Ален Жюппе (Alain Juppe) у свою чергу закликав турецьку сторону не приймати ситуацію близько до серця і не поспішати з реакцією на рішення парламентаріїв. За словами міністра, двом країнам “є над чим працювати”. Саркозі заявив, що Франція не повинна відповідати на різкі дії турецького керівництва.

Законопроект, схвалений у четвер, 22 грудня, нижньою палатою парламенту Франції незабаром має надійти на розгляд Сенату. У разі його прийняття, за заперечення геноциду вірмен в Османській імперії в 1915 році буде покладатися рік в’язниці і штраф у розмірі 45 тисяч євро. Факт геноциду Франція визнала в 2001 році.

Припинення економічних відносин з Анкарою може призвести до вкрай негативних наслідків для Парижа. У Туреччині через розрив відносин без роботи можуть залишитися до 80 тисяч осіб, що працюють у французьких компаніях на території країни.

Джерело Лента.ру 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.