Новини світу. 15 грудня. Стосунки Франції з Великобританією дещо погіршилися після того, як Ніколя Саркозі сказав, що прем’єр-міністр Британії поводиться як “вперта дитина”.

Ніколя Саркозі та Девід Кемерон

Про це він сказав депутатам своєї партії, говорячи про обговорення проблеми боргової кризи серед лідерів ЄС. Саркозі розповів, що він досягнув успіху, відкинувши запити Британії під час зустрічі лідерів ЄС, пише Sky News з посиланням на французький журнал Le Canard Enchaine.

“Це вперше ми сказали “ні” Британії”, – сказав Саркозі в приватній розмові.

“Кемерон поводився як “вперта дитина” з однією нав’язливою ідеєю: захищає Лондонське Сіті і хоче продовжувати поводитися як оффшорний центр. Жодна країна його не підтримала. Це знак політичної поразки”, – розповів Ніколя Саркозі.

“Загалом, це був успішний поворот. Я маневрував добре. Весь світ побачив, що моя пропозиція була єдиним виходом з ситуації”, – додав президент Франції.

За його словами, угода між країнами ЄС не буде кінцем кризи в Європі, але це хороший інструмент протистояти їй.

“Динаміка Франко-Німецької вісі дозволила згуртувати 26 країн”, – сказав Саркозі.

В середу ввечері Девід Кемерон намагався зміцнити свою підтримку, зібравши лідерів країн, які також незадоволені фінансовою угодою в Європі.

Він подзвонив лідерам Чехії, Швеції – країнам, які також не входять до єврозони, та прем’єра-міністру Ірландії, який хоче провести в країні референдум щодо європейської угоди виходу з кризи.

Як повідомляв NM, прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон розкритикував бюджетну та податкову реформи в ЄС на саміті лідерів країн, оскільки, за його словами, відповідна угода не відповідає інтересам його країни.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.