Новини технологій. 5 грудня. У смартфонах “Galaxy” південнокорейської компанії Samsung виявлено аналогічне американському “Carrier IQ” програмне забезпечення, що дозволяє таємно збирати особисті дані про користувачів.

У "Самсунг" пояснили це звичайною помилкою розробників смартфонів

Така інформація, як пише сьогодні газета “Тона ільбо”, включає журнал дзвінків, смс-повідомлення та дані про місцезнаходження власника мобільного телефону.

Такі ж функції, як і “Carrier IQ”, виконують три програми та програма “Монітор”, які є базовими для смартфонів “Galaxy S” і “Galaxy S II”. Тільки в одній Південній Кореї компанія “Самсунг” продала понад 10 млн смартфонів цих двох моделей.

В результаті розслідування, проведеного газетою спільно з магістратурою інформаційної безпеки Корейського університету, було встановлено, що самого додатка “Carrier IQ” в цих смартфонах немає. Однак деякі з них забезпечені програмним забезпеченням з функціями, що дозволяють вести збір особистої інформації про користувачів.

Так, функція “Дзеркало” (Mirror) в смартфоні “Galaxy S” є простим додатком для показу особи користувача за допомогою вбудованої цифрової камери. Однак, як з’ясувалося, цей додаток спроектовано таким чином, що дозволяє отримати доступ до більш ніж 40 функцій смартфона, включаючи список телефонів, календар зустрічей, місце розташування, есемески, фото і записаний в мобільному телефоні контент.

“Ми вражені тим, що виробник встановив таке програмне забезпечення”, – заявив учасник розслідування професор Кім Син Чу з Корейського університету. Представники ж “Самсунг електронікс” пояснили це звичайною помилкою розробників смартфонів.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.