Новини науки. 18 грудня.Учені оголосили, що їм вдалося створити програму, здатну визначити, чи стане пісня лідером музичних хіт-парадів.

Вчені можуть дізнаватися, чи стане пісня відомою

Наукові дослідження говорять про те, що поп-зіркам, можливо, замість піаніно краще пересісти за клавіатуру комп’ютера, пише ВВС.

Програма оцінює пісні по 23 критеріям, включаючи гучність, придатність для танцю і простоту гармонії.

Програма, яку випробували на британських хітах останніх 50 років, передбачала положення пісні в таблиці популярності з точністю в 60%.

“Метою наукової роботи було зрозуміти, чи зможемо ми вивести загальну формулу для визначення, яка пісня стане хітом, а яка потрапить в нижні рядки музичних чартів”, – розповів доктор Тіль де Бі, який очолював дослідження.

Щоб навчити програму враховувати ступінь впливу основних елементів популярної пісні, використовувалася техніка навчання штучного інтелекту.

У деяких випадках формула не спрацьовувала, якщо хітом несподівано ставала пісня, яка не володіє видатними музичними характеристиками.

Так, в 2010 році пісня “Surfin ‘Bird” групи The Trashmen досягла третього рядку британського чарта – в основному, завдяки розповсюдженню в інтернеті. Доктор визнав, що програма не може оцінити роль грамотного маркетингу в процесі становлення пісні шлягером хіт-парадів.

Також він зазначив, що те, що програма передбачила пісні високе положення в таблиці, не означає, що композиція варта того, щоб її слухати.

“Це не вердикт цінності пісні, скоріше – соціальний барометр, що визначає те, що люди будуть купувати з найбільшою ймовірністю”, – зізнався де Бі.

Цікаво, що дослідження показало стійку зміну музичних смаків за останні півстоліття. З роками пісні стали голосніше, і під них стало легше танцювати, відзначає доктор де Бі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.