Новини світу. 25 грудня. За межами двох столиць і деяких регіональних центрів російська дійсність все ще досить сувора і відстала.

Росія не зможе очолити Євразійський союз

Ідея, що у Росії достатньо потужності, знань і енергії, щоб повести за собою в XXI століття пострадянський світ у складі Євразійського Союзу, виглядає ілюзорною.

Про це у своїй статті для ZN.UA пише доцент кафедри політології Національного університету «Києво-Могилянська академія» Андреас Умланд.

На його думку, Росія володіє значними природними ресурсами, значною військовою промисловістю і здатністю організувати польоти в космос для заможних шукачів пригод з усього світу. Але ці переваги не можуть забезпечити потрібну трансформацію пострадянських країн в сучасні держави, які змогли б успішно інтегруватися у світову економіку.

«І Росія, і інші пострадянські держави потребують у включенні в інтеграційні процеси економічно динамічних регіонів світу, чи то європейських, чи азіатських, – пише експерт. – Для країн Центральної Азії це можуть бути тісні зв’язки з Китаєм, Індією, Туреччиною, державами Перської затоки, Південною Кореєю та / або Японією. Для західної частини пострадянського світу, включаючи Росію, очевидним первинним партнером в модернізації має стати Європейський Союз. Звичайно, це не означає, що Росія стане повноправним членом ЄС – принаймні, не в найближчому майбутньому. Але нинішня європейська криза призводить сьогодні до реконцептуалізаціі проекту європейського єднання як багатоступінчастого інтеграційного процесу».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.