Новини економіки. 20 грудня. Україна вже погодилася на пропозицію Росії створити консорціум на базі ГТС, а головні розбіжності сторін зараз стосуються умов його створення.

Газпром, Нафтогаз
Газпром вичавлює з україни все!

Москва наполягає, щоб консорціум був винятково російсько-українським і вимагає законодавчих гарантій закріплення такого статусу”, – розповіло джерело.

“Ми ж хочемо, щоб у майбутньому третина консорціуму була продана європейській компанії. По 16,5% акцій мають продати засновники консорціуму – Україна й Росія“, – додав він.

Не вдається домовитися й про механізм вибору партнера.

“У якості його ми хочемо бачити, скажімо, Shell або Exxon/Mobil, а не сателітів “Газпрому” в особі Rurhgas”, – говорить співрозмовник газети.

Втім, переговори з європейськими партнерами, схоже, поки що не велися. Зокрема, голова Shell в Україні Грехем Тайлі сказав, що, за його інформацією, компанії такої пропозиції зроблено не було.

Але прогрес у переговорах із Росією є, запевняє співрозмовник газети. За його словами, на останніх зустрічах “Газпром” “почав погоджуватися” на участь у консорціумі європейського партнера, але не на умовах України.

“Спочатку вони запропонували продати європейцям лише 20%, потім намагалися різними способами закріпити свою головну роль в об’єднанні. Таке враження, що “Газпром”, розуміючи наскільки важке положення України й наскільки нам невигідна чинна ціна газу, вичавлює з переговорів усе можливе”, – говорить джерело.

Джерело в “Газпромі” у понеділок підтвердило: “Зараз ідеться про те, у якому форматі буде створений консорціум”.

Як анонсувалося, 20 грудня в Москві прем’єр-міністр Микола Азаров і російський прем’єр Володимир Путін проведуть переговори про перегляд газових угод.

Джерело Українська правда 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.