Новини світу. 2 грудня. Знаменитий різдвяний солом’яний козел з міста Евле згорів минулої ночі – всього лише через тиждень після побудови, так і не “доживши” до свят.

Через тиждень після побудови солом'яний козел згорів дотла

Коли о третій годині ранку пожежна команда прибула на центральну площу за сигналом тривоги, від скульптури залишилися тільки “ріжки та ніжки”.

“Від козла залишився лише обгорілий кістяк”, – розповів черговий місцевого поліцейського відділення Свен-Ерік Хаммар в інтерв’ю місцевим ЗМІ.

Солом’яний цап є одним з різдвяних символів у Скандинавії. Зараз його можна бачити у вітринах магазинів, на ринках, у будинках і на вулицях. Найзнаменитішого солом’яного козла споруджують у місті Евле. Ось уже 45 років у цьому місті замість традиційної ялинки в самому центрі встановлюють величезну тварину – 13 метрів у висоту і 7 метрів в довжину.

За всі ці роки лише 12 разів козел в Евле “доживав” до Різдва. В інших випадках він просто-напросто був спалений. Не відповідно з якимось ритуалом або традицією, а з явно хуліганських спонукань.

Перші піромани, що кинули сірник у солом’яну фігуру, поклали початок своєрідному “спорту”, чиї прихильники вже вважають справою честі не дати достояти цій милій тварині до Різдва. У 1976 році зловмисники навіть розбили вночі вантажівкою козла на частини.

Різдвяний козел в Евле став настільки знаменитим, що в 2001 році якийсь турист із США спеціально приїхав в Евле, щоб спробувати спалити козла. Букмекерські сайти навіть приймають на нього ставки: згорить – не згорить. Ставки звичайно бувають не на користь тварини

У місті не припиняли думати над тим, як зупинити акти вандалізму. Спочатку пробували встановлювати відеоспостереження, але марно. У 2006 році Комітет у справах Різдвяного цапа (а є й такий у місті Евле) вирішив звернутися по допомогу до протипожежних засобів. У результаті козел опинився просоченим спеціальним складом, що не дозволяє іскрі розгорітися в полум’я. Але другий рік поспіль влада міста відмовилися від такої міри, оскільки, на їхню думку, це змінювало колір соломи.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.