Новини здоров’я. 17 грудня. Американські вчені успішно випробували апарат для діагностики раку по повітрю, що видихається.

Пристрій, що випускається компанією Metabolomx, представляє з себе фотоколориметр

Дослідження провела група фахівців під керівництвом Пітера Маццоні з клініки Клівленда, штат Огайо.

Пристрій, що випускається компанією Metabolomx, представляє з себе фотоколориметр – прилад для визначення концентрації речовин в різних розчинах. Принцип його роботи заснований на поглинанні світла пофарбованими розчинами, яке залежить від концентрації барвника.

Прилад здатний визначити наявність і концентрацію в повітрі, що видихається, продуктів обміну речовин, у тому числі злоякісних пухлин. У результаті лікарі можуть скласти так звану “метаболічний підпис” пацієнта.

У випробуваннях апарату взяли участь 229 осіб, 92 з яких страждали різними видами раку легенів. Ефективність нового методу діагностики порівнювали з комп’ютерною томографією.

За результатами дослідження, в цілому наявність злоякісних новоутворень вдалося виявити у 81 відсотка хворих на рак. При діагностиці конкретних видів пухлин точність приладу збільшилася до 83 відсотків для аденокарциноми, 85 відсотків для крупноклітинного раку і 89 відсотків для дрібноклітинного. Крім того, пристрій відрізняв пухлини на ранніх і пізніх стадіях розвитку з точністю до 79 відсотків.

У серпні 2010 року ізраїльські вчені випробували датчик на основі наночасток золота для діагностики різних форм раку по повітрю, що видихається. Пристрій розпізнав наявність і локалізацію пухлин незалежно від статі, віку і способу життя 177 учасників дослідження.

За матеріалами medportal

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.