Новини світу. 6 грудня. Психолог, що обстежив передбачуваного інформатора WikiLeaks Бредлі Меннінга за п’ять місяців до його арешту, заявив, що він попереджав про нестійкий емоційно-психічний стан солдата.

Бредлі Меннінг обвинувачується в передачі конфіденційної інформації WikiLeaks

За даними The Guardian, психолог радив звільнити Меннінга від нічних чергувань і давати йому завдання, які не потребують великої напруги. Крім того, психіатр, що обстежив солдата незадовго до арешту, прийшов до висновку, що Меннінг становить небезпеку для себе і оточуючих.

Ці та інші дані, що свідчать про психічну нестійкість Меннінга, має намір використовувати у захисті адвокат рядового Девід Кумбс. Зокрема, Кумбс повідомив про свідчення товариша по службі Меннінга, який заявив про те, що Меннінг страждав від “проблем з гендерною ідентифікацією” (Меннінг змушений був приховувати свій гомосексуалізм через правила “не питай, не говори” (don’t ask, don ‘t tell), що практикується в американській армії під час його служби в Іраку).

Усього Кумбс сподівається викликати до суду 48 свідків. Серед них, крім товаришів по службі Меннінга і лікарів, – президент США Барак Обама і держсекретар Хілларі Клінтон, які, як відзначає Associated Press, навряд чи дадуть свої свідчення.

Рядовий сухопутної армії США Бредлі Меннінг обвинувачується в передачі конфіденційної інформації WikiLeaks. Його заарештували в травні 2010 року. У березні 2011 року Меннінгу пред’явили звинувачення 22 пунктів. Військовий трибунал почне розглядати його справу 16 грудня.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.