19 грудня. Рік тому не було сумнівів – ні в Україні, ні в Європі, що угода про асоціацію і зону вільної торгівлі між Україною і ЄС буде підписана.

Анатолій Гриценко
Гриценко: Янукович вляпався в історію

Сьогодні про підписання вже не йдеться. Навіть технічне парафування тексту угоди стало проблемою…

Не Янукович починав переговори з Євросоюзом і не він завершить процес євроінтеграції. Але Януковичу випав шанс увійти в Історію самим фактом підписання угоди.

Янукович в Історію вляпався. А разом з ним – і вся країна.

Україна мала реальний шанс зафіксувати документально свій європейський (стратегічний, ціннісний) вибір, щоби перейти рубіж, за яким уже немає місця участі у прожектах на кшталт Митного союзу, Євразійського союзу, Ташкентського договору

Тепер за втрачений шанс нам з Вами доведеться знову боротися, причому в набагато складніших умовах.

Аби довести, самим собі насамперед, що Україна стане потужною європейською державою, а не випаде в осадок – до категорії failed states.

P.S. У ЗМІ пішли чутки, що “цапом відбувайлом” за зрив угоди з ЄС можуть призначити міністра закордонних справ Грищенка. Не збираюся його захищати, тим більше, що як член Уряду Грищенко має відповідати за дії влади, але – за великим рахунком, до чого тут МЗС? Адже зрозуміло, що європейська інтеграція і європейські стандарти – це наша внутрішня політика, не зовнішня. Так само зрозуміло, що прізвище того «цапа» – не Грищенко…

Анатолій Гриценко (www.grytsenko.com.ua)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.