Новини світу. 5 грудня. Андріс Берзіньш категорично проти того, аби російська стала на один рівень з латиською.

У Латвії російська мова не стане державною

Президент Латвії Андріс Берзіньш готовий залишити свій пост, якщо російська мова в республіці отримає статус на рівні латиської і стане державною.

Він пояснив, що не ділить людей на “своїх” і “чужих”. Однак виступає категорично проти того, щоб вводити в Латвії другу державну мову.

Берзіньш попередив, що в разі прийняття закону про присвоєння російській статусу другої державної, він його не підписуватиме.

“Єдине, що я можу пообіцяти щодо мови: поки щось у цій справі буде залежати від мене, такого не станеться. А якщо станеться, то я покину цю посаду”, – сказав президент.

Нагадаємо, у листопаді в Латвії провели збір підписів за те, щоб російська мова отримала державний статус. Ініціатором кампанії виступило об’єднання “Рідна мова”, одним з лідерів якого є політик Володимир Ліндерман.

Для просування ініціативи потрібно було за місяць зібрати близько 155 тисяч підписів (одна десята від загального числа виборців в Латвії). За російську мову підписалося навіть більше число громадян – близько 183 тисяч. Щоправда, справжність підписів ще мають перевірити.

Після того цю ініціативу розгляне парламент. Він може підтримати або відхилити її. У разі відхилення вона буде винесена на референдум. У Латвії проживають близько 100 тисяч російськомовних громадян.

Нагадаємо, у вересні 2009 року тодішній лідер Партії регіонів і кандидат у президенти Віктор Янукович заявив, що має намір домагатися визнання російської мови другою державною в разі перемоги на виборах.

Нещодавно перший заступник глави Партії регіонів України Володимир Рибак заявив, що представники Партії регіонів напередодні парламентських виборів знову мають намір повернутися до питання про статус російської мови.

Джерело РИА Новости 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.