Новини здоров’я. 11 грудня. Багато хто з нас помічав, що позіхання заразне.

Ступінь «заразності» позіхання залежить від ступеня близькості між людьми

На думку дослідників з Італії, ступінь «заразності» позіхання залежить від ступеня близькості між людьми.

Найбільш заразні позіхання між близькими родичами. Якщо ви друзі, у вас також є всі шанси «підхопити» позіхання. Знайомі теж можуть бути «заразними», але в меншому ступені. Найменш «небезпечні» в цьому плані – незнайомі люди. Цікаво, що приблизно та ж закономірність спостерігається, коли мова йде про співпереживання.

Як підрахували вчені з університету Пізи за участю людей з різних країн, половина позіхань між членами однієї сім’ї заразні. Друзів заражає чверть позіхань, знайомих – близько 15%, а незнайомців – 10%. Також, «інкубаційний період» позіхання набагато коротший у близьких людей.

Дітей неможливо заразити позіханням до 4-5 років. Приблизно в цьому віці вони вчаться інтерпретувати емоції інших людей. Всі ці висновки підтверджують теорію про те, що заразність позіхання – це лише одна з форм близькості і співпереживання між членами соціальної групи.

«Найважливіший фактор у заразності позіхання – це не національність, не колір шкіри, не культурні звички, ні стать і не вік, а ступінь близькості, що зв’язує двох людей», – підсумували дослідники.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.