Новини світу. 19 грудня. Лідер КНДР Кім Чен Ір помер у віці 69 років.

Лідер КНДР Кім Чен Ір помер у віці 69 років

Про це оголосило сьогодні Центральне телебачення країни. У повідомленні говориться, що Кім Чен Ір помер під час поїздки на поїзді від психічної і фізичної перевтоми, викликаної роботою на благо Батьківщини.

Смерть Кім Чен Іра настала 17 грудня в 8:30 ранку за місцевим часом.

Уряд Південної Кореї перейшов на роботу в надзвичайному режимі у зв’язку з кончиною Кім Чен Іра. Збройні сили Південної Кореї приведено в стан підвищеної боєготовності.

Керівник КНДР Кім Чен Ір народився, згідно північнокорейських джерел, 16 лютого 1942 року. За офіційною версією, місце народження – табір корейських партизан в районі гори Пекту (Північна Корея), за неофіційною – село Вятскоє, в 70 км від Хабаровська (Далекий Схід, СРСР). Дитинство провів в селі Вятскоє, де розташовувалося 88-а окрема бригада Радянської армії, батальйоном якої командував його батько – колишній президент КНДР Кім Ір Сен. У листопаді 1945 року разом з родиною переїхав до Пхеньяну (Північна Корея).

Під час корейської війни (1950-1953 роки) з сім’єю евакуювався до Китаю. Закінчив китайську початкову школу. Після закінчення війни вступив до військового училища поблизу Пхеньяну.

З 24 грудня 1991 року є верховним головнокомандувачем Корейської народної армії.
20 квітня 1992 йому присвоєно звання маршала. З 1993 року – голова Комітету оборони КНДР. 8 жовтня 1997 обраний генеральним секретарем Трудової партії Кореї.

Фактично ж Кім Чен Ір керує країною з 1994 року, після смерті Кім Ір Сена. Кім Чен Ір – двічі герой КНДР. Нагороджений орденом “Державного прапора” 1-го ступеня, трьома орденами Кім Ір Сена, медаллю “Золота зірка”. У загальній складності має приблизно 120 почесних нагород і титулів різних країн світу і самої КНДР. Автор численних праць з теорії і практиці ідей “чучхе”.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.