Новини світу. 3 грудня. Головуюча в Євросоюзі Польща підготувала документ, який містить план порятунку зони євро, і передала його країнам-членам організації до саміту ЄС, який відбудеться 8-9 грудня в Брюсселі.

Польща підготувала документ, який містить план порятунку зони євро

Як повідомляють сьогодні місцеві ЗМІ, польські пропозиції направлені послам європейських держав.

Польща виступає за зміцнення фінансової дисципліни, зміну базових документів ЄС і зони євро, а також надання країнам, що не входять в єврозону, можливості брати участь у процесі прийняття рішень.

“Необхідно створити узгоджену і всеосяжну структуру економічного управління в ЄС, зберігаючи при цьому тісну економічну співпрацю між членами зони євро”, – наголошується в документі.

Польща застерігає від “створення відокремлених структур, які створять ризик поглиблення роз’єднаності”, критикуючи, тим самим, ідею укладення міжурядової угоди групою країн для просування економіки регіону вперед.

“Всі країни повинні мати можливість брати участь в дискусіях, але тільки члени єврозони повинні брати участь в голосуванні”, – вважає Польща, яка виступає за інформування всіх країн ЄС, навіть тих, що не мають спільної валюти, про плани, порядок денний засідань та головні проблеми зони євро, щоб мати можливість коментувати події і виступати зі своїми ініціативами. Такий механізм республіка пропонує запустити до червня 2012 року.

Польське головування виступає також за розширення повноважень Європейського центрального банку, “які дозволять робити відповідні дії в надзвичайних ситуаціях, коли ефект доміно загрожуватиме єдності єврозони, Європейського союзу в цілому або платоспроможності країн”.

Європейська комісія, на думку Польщі, “повинна виступати в якості гаранта угод ЄС, що захищає цілісність Євросоюзу і сприяє підтримці принципу узгодженості політики між державами-членами зони євро та інших країн ЄС“. Європейський парламент Варшава пропонує трактувати, як демократичний інститут, члени якого обиратимуться усіма громадянами.

На саміті лідерів ЄС в Брюсселі 8-9 грудня президент ЄС Херман Ван Ромпей і глава Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу представлять доповідь про те, які зміни необхідно внести в базові документи ЄС і єврозони в цілях зміцнення економічного управління в зоні євро і дисципліни державних фінансів країн- членів.

На підтримку цієї ініціативи виступає, зокрема, Німеччина. Проти може бути Лондон. Якщо рішення про зміну договорів не буде прийнято, то країни, що підтримують цю ініціативу, можуть укласти міжурядову угоду про новий пакт стабільності євро.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.