Новини світу. 23 грудня. Парламент Азербайджану в першому читанні прийняв у п’ятницю закон “Про державну турботу про тих, хто страждає розсіяним склерозом”.

Розсіяний склероз - захворювання нервової системи

У законі зазначається, що в Азербайджані ведеться розробка державної програми, спрямованої на діагностування, лікування, профілактику, реабілітацію, забезпечення санаторним лікуванням хворих, що страждають розсіяним склерозом.

Лікування розсіяного склерозу вимагає дорогих ліків. У світі налічується близько двох мільйонів людей, схильних до цієї хвороби.

Її особливістю є одночасне ураження різних відділів нервової системи, що призводить до появи у хворих неврологічних симптомів. Основними симптомами розсіяного склерозу є порушення зору, рухові розлади і порушення координації рухів, втрата чутливості, слабкість, стомлюваність, втрата контролю над випорожненням кишечника або сечового міхура. Лікування цього захворювання обходиться в 10 – 15 тисяч манатів.

Ця хвороба зазвичай починається у людей у молодому віці (17 – 18 років) і вони тривалий час не можуть працювати. В даний час в Азербайджані цією хворобою страждає 10 тисяч осіб.

Розсіяний склероз – хронічне аутоімунне захворювання, при якому уражається мієлінова оболонка нервових волокон головного і спинного мозку. Хоча в розмовній мові “склероз” часто називають порушення пам’яті в літньому віці, “розсіяний склероз” не має відношення ні до старечого “склерозу”, ні до неуважності уваги.

Джерело trend

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.