Новини політики. 17 грудня. Президент Ради ЄС Херман ван Ромпай сподівається, що під час саміту Київ і Брюссель зможуть оголосити про завершення переговорів щодо Угоди про асоціацію.

Херман ван Ромпей
Глава Європейської ради ЄС Херман ван Ромпай

«Ми хотіли б мати можливість оголосити (під час саміту) про те, що переговори завершені», – заявив президент Ради ЄС.

За словами Хермана ван Ромпая, це дозволить почати інформувати громадян як України, так і ЄС про Угоду, «оскільки вона потребує демократичної підтримки, перш ніж документ зможе коли-небудь вступити в силу».

Говорячи про парафування, президент Ради ЄС зазначив, що насамперед сторони повинні прийти до остаточної угоди по тексту самого договору. «Парафування є актом, який відбувається, коли узгоджений текст Угоди технічно готовий для затвердження головними парламентерами. Поки у нас все ще залишаються відкриті питання, парафування абсолютно очевидно не буде можливо на саміті», – зазначив він.

Відповідаючи на питання про можливість вступу в силу частини Угоди про асоціацію – положення про зону вільної торгівлі, Х. ван Ромпай зазначив, що ЄС має на меті отримати «комплексну, засновану на цінностях угоду між ЄС і Україною».

«Тільки така угода наблизить нас до стратегічної мети. В інших міжнародних угодах є прецеденти, коли деякі елементи тимчасово застосовуються або застосовується на тимчасовій основі. Але поки ще рано міркувати про такі випадки, і наші цілі залишаються дуже чіткими», – сказав він.

За матеріалами ZN.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.