Новини світу. 20 грудня. Найнебезпечнішою країною для журналістів другий рік поспіль стає Пакистан, де при виконанні службових обов’язків загинуло семеро репортерів.

Серед загиблих журналістів багато фоторепортерів

Всього ж у світі в 2011 році жертвами насильства стали 43 журналісти, повідомляється в доповіді нью-йоркського Комітету захисту журналістів.

До числа країн, в яких журналістська діяльність пов’язана з найбільшим ступенем ризику, відносяться також Лівія та Ірак, де зареєстровані по п’ять випадків загибелі журналістів, а також Мексика – три випадки. У 2010 році загинули 44 журналісти. В даний час комітет розслідує ще 35 смертельних випадків, що сталися в 2011 році, щоб визначити, чи були вони пов’язані з професійною діяльністю загиблих.

Як відзначає Комітет, у характері загибелі журналістів відбулися значні зміни: число адресних вбивств скоротилося, а смертність при виконанні небезпечних завдань, таких як освітлення вуличних протестів, досягла рекордних показників. Так, при виконанні небезпечних завдань загинуло 16 журналістів, причому багато з них – під час висвітлення заворушень, що охопили арабський світ.

У ході бойових дій в році, що минає загинули вісім журналістів, причому більшість з них – під час революції в Лівії.

Як наголошується в доповіді, в 2011 році загинуло особливо багато фотожурналістів: на фотографів та операторів довелося близько 40% всіх смертей.

Крім того, протягом року було вбито вісім онлайн-журналістів. Зокрема, однією з жертв стала мексиканський репортер Марія Елізабет Масіас Кастро, чиє тіло без голови було знайдено недалеко від міста Нуево-Ларедо разом із запискою, в якій говорилося, що 39-річна журналістка вбита за висвітлення новин на сайтах соціальних медіа. Це перше в світі зафіксоване Комітетом вбивство, безпосередньо пов’язане з журналістськими публікаціями в соціальних мережах.

У Росії в році, що минає було зареєстровано одне вбивство журналіста: на минулому тижні в Махачкалі був убитий генеральний директор ТОВ “Свобода слова”, засновник республіканської незалежної газети “Чернетка” Гаджімурад Камалов.

України у списку за 2011 рік немає.

За даними доповіді, найбільше журналістів – 18 – у минулому році загинули в країнах Близького Сходу та Північної Африки.

Комітет захисту журналістів веде документацію всіх випадків загибелі журналістів з 1992 року. З цього часу вбито 890 журналістів, з них безкарно вбито 556. 170 журналістів знаходиться в тюрмах по всьому світу. В Україні, за даними Комітету, з цього часу вбили 5 журналістів.

За матеріалами CPJ, ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.