Новини культури. 24 грудня. Американський священик-єзуїт Джеймс Мартін на сторінках The Washington Post розвіює найпоширеніші міфи про Різдво.

Різдво, Народження Христа
Міфи про Різдво

1. Різдво – головне християнське свято? Ні, відповідає Мартін, головним релігійним святом для християн є Великдень, Воскресіння Христове, яке обіцяє вічне життя всім, хто увірує в Ісуса. “Різдво – перший матч сезону, а Великдень -” Супербоул “, фінал чемпіонату”, – роз’яснює автор, використовуючи порівняння, зрозумілі кожному американському вболівальнику. Різдвяні свята тривають 12 днів, а сезон, що починається з Великодня, – 50, – сказано в матеріалі The Washington Post, передає ЛігаБізнесІнформ.

2. Всі біблійні джерела однаково описують історію народження Христа? Ні, в Євангелії від Марка і Євангелії від Іоанна взагалі ні слова не сказано про Різдво. В інших Євангеліях історія розказана, але з розбіжностями: Матвій пише, що Йосип і Марія жили у Віфлеємі, потім бігли до Єгипту, а згодом влаштувалися в Назареті. В Євангелії від Луки вони спочатку жили в Назареті, незадовго до народження Христа вирушили до Віфлеєму, а потім повернулися додому.

3. Ісус був єдиною дитиною? Католики вважають, що Марія зачала непорочно і залишалася незайманою все життя. Чому ж у Євангеліях зустрічаються згадки про братів і сестер Ісуса, а святий Павло називає Якова братом Господа? “Багато католицьких вчених заявляють, що у Ісуса дійсно були брати і сестри, але, можливо, зведені, від попереднього шлюбу Йосипа”.

4. Різдво лише зовсім недавно переродилося в світське свято? Не зовсім, відповідає Мартін: “Дарування подарунків сприймалося насторожено ще в Середньовіччі: церква підозрювала, що воно сходить до язичницьких обрядів”.

5. Опівнічну месу служать опівночі? “Католицький анекдот “О котрій служать опівнічну месу?”  Перестав бути смішним”, – пише автор, пояснюючи, що багато церков в США перенесли цю різдвяну службу на раніший час: спочатку на 10 вечора, потім на 8 вечора або навіть на 4 годину дня. “Ми намагаємося швидше впоратися з месою, щоб зосередитися на подарунках”, – пояснив автору один батько.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.