Новини медицини. 6 грудня. Дієтологи все частіше звертають увагу на проблему ожиріння серед дітей.

Ожиріння серед дітей стає серйозною проблемою

Негативна тенденція спостерігається останні десять років і прямує до масштабу епідемії.

Цей факт так само підтверджують і медики. У нашій країні кожна четверта дитина має зайву вагу. Раніше це вважали б невеликим відхиленням від норми, але сьогодні лікарі в один голос стверджують, що дитяче ожиріння – це хвороба з дуже важкими наслідками, якщо вчасно не почати лікування, відзначають в НоуХауМед.

Дитяче ожиріння набуло таких масштабів тільки в останні роки почасти через те, що діти все більше захоплюються фаст-фудом, різними солодощами невідомого складу і продуктами харчування низької якості, які в свою чергу не викликають почуття ситості у дитини. Саме тому діти жують завжди і скрізь, і намагаються вгамувати голод різними снеками, типу чіпсів, сухариків та крекерів.

На думку завідуючої ендокринологічного відділення дитячої лікарні Лариси Ніфонтової, основна проблема дитячого ожиріння крім неправильного харчування, полягає ще й у тому, що діти вживають дуже багато глюкози – основного джерела енергії – та їх м’язова тканина просто не встигає переробляти таку кількість “палива”, тому відкладає його про запас у вигляді жирових відкладень.

Ожиріння в ранньому віці може провокувати низку захворювань, починаючи від гіпертонії і затримки статевого розвитку та закінчуючи важкими хронічними захворюваннями, включаючи цукровий діабет.

Лікування дитячого ожиріння слід починати на ранніх стадіях розвитку захворювання, адже ожиріння, як вже доведено, може передаватися у спадок. У тому ж випадку, якщо батьки вчасно звернулися до фахівця, то причини ожиріння у дитини визначаються більш точно і в найкоротші терміни, після чого лікар зможе призначити лікування, яке допоможе батькам тримати вагу дитини в нормі до повного лікування від цієї недуги.

Так само фахівці стверджують, що для успішного лікування дитячого ожиріння батькам слід підходити до методів лікування комплексно: не лише стежити за харчуванням дитини, а й за його фізичною активністю. Адже в теперішній час глобальної комп’ютеризації діти рухаються значно менше, не кажучи вже про зростаючі кількості звільнень від фізкультури.

Якщо ж батьки вчасно звертаються до лікаря і постійно стежать за фізичною активністю своєї дитини, то проблема дитячого ожиріння не буде для них настільки важкою.

За матеріалами НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.