Новини здоров’я. 21 грудня. Американські соціологи спробували відповісти на питання, чому менш освічені люди, які не можуть похвалитися університетським дипломом, помирають в середньому віці частіше, ніж їх більш освічені співгромадяни.

Низький рівень освіти пов'язаний з підвищеним ризиком передчасної смерті

Протягом десятиліть дані вказували на те, що низький рівень освіти пов’язаний з підвищеним ризиком передчасної смерті. Вчені з університету Колорадо вважають, що виною цьому – уповільнена реакція тих, хто ніколи не вчився в університеті.

Більш освічені люди швидше адаптуються до нових небезпек сучасного життя, реагуючи на це змінами в своїй поведінці. Також, гроші, влада, престиж, знання та соціальні зв’язки допомагають освіченим людям користуватися перевагами новітніх досягнень в області охорони здоров’я.

Близько ста років тому основною причиною смерті були туберкульоз, пневмонія та діарея. Тепер – це хвороби серця, рак та інсульт. При цьому рівень смертності серед людей середнього віку з низьким рівнем освіти як і раніше вище, ніж серед людей з вищою освітою.

Якщо з 1999 по 2007 рік кількість смертей від інфаркту серед менш освічених громадян вдалося знизити за рахунок освіти, їх число підвищилося за рахунок передозування наркотиками.

На думку вчених, якщо б за останні два десятки років не виникли нові причини, які змушують малоосвічених людей гинути в більш ранньому віці, сьогодні різниця в смертності між більш і менш освіченими громадянами була б на 25% менше.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.