Новини України. 17 грудня. Одна з головних незручностей роботи Управління державної охорони — те, що на практиці працівникам управління доводиться підлаштовуватися під спонтанні дії охоронюваної особи.

Буває, що особа, яку охороняють, схильна до запізнень і зриву графіків

Про це в інтерв’ю ZN.UA розповів колишній керівник Управління державної охорони Валерій Гелетей.

Він пояснив, що Україна — не США, де керівник служби охорони може просто заборонити або «настійно рекомендувати» президенту не здійснювати низку дій, посилаючись на їх небезпечність. Буває, що для охоронюваної особи вже перекрили дорогу, а їй заманулося поговорити по телефону. Буває, що особа, яку охороняють, схильна до запізнень і зриву графіків.

В особливо неприємних випадках охоронюваній особі хочеться випробувати долю. Так, Гелетей не без здригання згадує політ Віктора Ющенка другим пілотом на винищувачі Су-27. Відмовити президента було неможливо психологічно, контролювати хід польоту — технічно.

В цілому, за словами екс-начальника УДО, для успішної і малопомітної охорони президента необхідна щільно скоординована робота керівника УДО з працівниками президентського апарату і певний ступінь відповідальності самого глави держави. З іншими охоронюваними особами — те саме, нехай і в менших масштабах.

Водночас Гелетей підкреслив, що «Не можна постійно третирувати особу, яку охороняють, інформацією про дії охорони. Між президентом і главою УДО повинна існувати певна довіра. Постійне залякування кожною потенційною загрозою, звісно, збільшує вагу силовиків в очах керівництва, але рано чи пізно починає сильно тиснути на психіку, що не йде на користь нікому».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.