Новини технологій. 22 грудня. Фінська Nokia перейменувала нову версію операційної системи Symbian.

Nokia міняє назву платформи Symbian

Згідно з повідомленням в офіційному блозі, чергове оновлення отримає назву не Symbian Belle, як очікувалося раніше, а Nokia Belle. З чим пов’язаний цей крок, представники компанії не уточнили.

Belle вже встановлена ​​на нових смартфонах 701, 700 і 603. Крім того, почалося відвантаження оновлених моделей N8, C7 і C6-01 з цією версією операційної системи. Першими їх зможуть придбати покупці з Китаю. Власники інших програмно застарілих Symbian-пристроїв зможуть завантажити нову прошивку не раніше лютого 2012 року.

Версія Belle була представлена ​​в серпні цього року. Серед змін – збільшення числа “домашніх” екранів з трьох до шести, нова панель повідомлень як в Android, редизайн віджетів з музикою, електронною поштою, списком контактів і календарем, а також покращений екран блокування, який тепер розповість про пропущені виклики, вхідні повідомлення і повідомить іншу інформацію.

Незважаючи на те, що Nokia відмовилася від виробництва нових флагманських Symbian-смартфонів, доходи компанії як і раніше сильно залежать від продажів пристроїв на цій ОС. В третьому кварталі 2011 року Nokia реалізувала 19,5 мільйонів апаратів на базі Symbian, що дозволило їй утримати 17% ринкову частку.

Для порівняння, за той же період минулого року Nokia продала 29% млн Symbian-пристроїв, а її частка на ринку тоді склала 36,3%. Незважаючи на це, Symbian все ще залишається другою найбільшою мобільною платформою після Android в світі. Якщо в США і Європі віддають перевагу ОС від Google, то позиції недорогих мобільних телефонів Nokia сильні в Східній Європі, на Близькому Сході та в Азії.

Активна підтримка Symbian, швидше за все, продовжиться до тих пір, поки компанія не налагодить масове виробництво смартфонів на базі Microsoft Windows Phone 7. У самій Nokia раніше заявили, що будуть випускати оновлення для своєї ОС як мінімум до 2016 року.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.