Новини світу. 8 грудня. Nokia планує відмовитися від виробництва елітних телефонів Vertu.

Nokia продає "доньку" Vertu

Nokia шукає покупця дочірньої компанії, що випускає елітні телефони Vertu, повідомляє Financial Times з посиланням на джерела в індустрії.

Vertu від Nokia заснована в 1998 році (штаб-квартира у Великобританії). Телефони класу люкс продаються в 60 країнах світу. Вартість телефонів ручної роботи від Vertu може сягати 314 мільйонів доларів (модель Vertu, Boucheron Cobra коштувала 217 тисяч євро).

Прогнозований річний дохід компанії в цьому році коливається від 270-400 мільйонів доларів. Скільки приблизно коштуватиме фінська “донька” поки невідомо.

Джерела відзначають, що компанія розраховує на кошти від приватних інвестиційних груп, а також від виробників товарів класу люкс.

Телефони Vertu традиційно не мають багато функцій, але компанія все-таки вирішила потрапити в загальносвітову течію і створила цього року смартфон Vertu Constellation вартістю 5-10 тисяч доларів. Водночас у більшості телефонів є спеціальна кнопка, якою власник може замовити собі таксі, ресторан, готель тощо.

Відмовою від Vertu Nokia продовжує реструктуризацію компанії, почату виконавчим директором Стівеном Елопом, який очолив Nokia цього року. Компанія має намір зосередитися на випуску недорогих смартфонів. Nokia є безумовним лідером на ринку мобільних телефонів в цілому. За третій квартал 2011 року компанія продала 105,4 млн. пристроїв, що становить практично чверть від загального числа проданих у світі мобільних телефонів – 440,5 млн. Втім, серед цих апаратів числиться лише невелика кількість смартфонів Nokia.

Фінська компанія також прийняла рішення оснащувати свої смартфони операційною системою Microsoft Windows Phone 7. Платформу Symbian компанія віддала на аутсорсинг в компанії Accenture.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.