Новини світу. 16 грудня. У міському архіві Штральзунда знайдено лист Мартіна Лютера, яке датується XVI століттям і вважалося загубленим.

Лист Мартіна Лютера датується XVI століттям

Послання підписане не тільки Лютером, але і ще двома реформаторами церкви – Йоганном Бугенхагеном і Філіпом Меланхтоном. Він адресований померанському герцогу Барніму IX.

Документ, знайдений в міському архіві, є не оригіналом листа, а його копією, зробленою 2 липня 1545. Історики стверджують, що і сам лист було написано в тому ж році, але він, очевидно, не зберігся.

Як заявила керівник міського архіву Регіна Нємцов (Regina Nehmzow), документ представляє велику наукову й історичну цінність. Це перше джерело Штральзундского архіву, в якому відображена позиція провідних реформаторів у протистоянні з померанською знаттю.

Лютер і його сподвижники намагалися в листі переконати герцога Барніма IX передати два монастирі, які він захопив, місту Штольпу (нинішній Слупськ у Польщі). До цього в процесі реформації ландтаг Померанії постановив віддати їх у володіння Штольпу.

За матеріалами lenta.ru

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.