Новини світу. 6 грудня. У Німеччині відновили розслідування злочинів нацистів у французькому селі Орадур-сюр-Глан.

німці-нацисти
Німеччина відшуковує нацистів

Правоохоронні органи Німеччини відновили розслідування жахливих злочинів есесівців, скоєних 67 років тому у французькому селі Орадур-сюр-Глан, коли гітлерівці знищили 642 людини, головним чином жінок і дітей. Про це повідомив в Дортмунді прокурор Андреас Брендель, вказавши, що розгляд ведуть прокуратура цього західнонімецького міста і відомство з кримінальних справ федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія.

За його словами, виявлені шість підозрюваних у причетності до цієї кривавої розправи, в чиїх квартирах в різних містах країни в останні дні були проведені обшуки. Ці особи, яким на момент вчинення злочинів 10 червня 1944 було по 18-19 років, проживають в землях Північний Рейн-Вестфалія, Нижня Саксонія, Гессен і Бранденбург.

Мова йде про колишніх військовослужбовців третьої роти першого батальйону піхотно-танкового полку «Фюрер». Зараз їм по 85-86 років.

У той день, 10 червня 1944 року, гітлерівці зігнали жінок та дітей в місцеву церкву, замкнули їх у храмі, який потім підірвали і підпалили. Чоловіків розстрілювали в сараях та гаражах. Потім всі будинки багатостраждального містечка були також підпалені есесівцями. Повністю вигорів центр Орадур-сюр-Глан не забудований і до цього дня: там створено пам’ятний меморіал.

На слід підозрюваних вивели архівні документи. Обвинувачені заперечують свою причетність до нацистської розправи, в ході якої було знищено практично все населення французького селища. Слідство сподівалося виявити щоденникові записи, інші документи чи фотографії того часу, проте в ході обшуків «суттєвих доказів» знайдено не було.

«Проведена серія обшуків не увінчалася успіхом», – визнав Андреас Брендель, що є керівником Центру обробки даних про злочини націонал-соціалізму в Північному Рейні-Вестфалії.

У ФРН за минулі роки неодноразово порушувалися розслідування щодо злочинів у Орадур-сюр-Глан. Однак, вони ні разу не завершувалися судовими розглядами і винесенням вироків.

Джерело ИТАР-ТАСС 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.